Viscol Lubricants

Viscol S.p.A. İtalya

Viscol S.p.A. İtalya

Viscol S.p.A. şirketi bağımsız ve özel bir kuruluş olarak, özellikle sanayi uygulamalarında kullanılmak üzere gres üretmek için 1955 yılında kurulmuştur. Şirketin üretim aktiviteleri, ofis ve laboratuarları Genova yakınlarında, Genova – Milano otoyolu üzerinde 25 dönümlük iki ayrı arazi üzerindedir. Yıllık 10.000 tonun üzerinde özel gres üretmektedir.

Kuruluşundan bu yana Viscol S.p.A., rekabetin çok yoğun olduğu, hem uluslararası firmaların hem de bağımsız yerel firmaların faaliyet ortamında, uzun deneyimlerden sonra makina üretici ve son kullanıcılarıyla sürekli ortak çalışarak ürünlerinde mükemmele ulaşmıştır.

Birçok özel uygulamalar neticesinde elde edilen derin deneyim; firmanın kendine özgü formülasyon ve üretim prosesleri oluşturulmasına, buradan da hitap ettiği pazara kalite, güvenilirlik, yenilik ve mükemmel kalite/fiyat dengesi sunabilmesine olanak sağlamıştır.

Viscol S.p.A. zaman içinde ihtisaslaştığı gres üretiminde İtalyan pazarının % 15 ’inden fazlasına doğrudan hizmet vermektedir. Özellikle uzmanlaştığı sanayi sektörleri, demir-çelik sanayi, çimento sanayi, kağıt sanayi, demiryolu sanayi, otomotiv sanayi ve tekstil sanayidir.

   Diğer gres üreticilerinde mevcut olmayan birçok ürün Viscol S.p.A. tarafından miktar gözetmeksizin müşteriye özel olarak formüle edilip, üretilmektedir. Tüm ürünleri kalite kontrol departmanı tarafından her yönü ile test edildikten sonra piyasaya sunulur.