Viscol Lubricants

Tekstil Sektörü

Tekstil Sektörü

Viscol tekstil sektöründeki tüm sürtünme noktaları için özel olarak geliştirilmiş yağlama çözümleri sunar. Ürünlerin ortak noktaları; mükemmel yağlacılık, geniş yağlama aralığı sağlama, pas ve korozyondan koruma, yüksek termal stabilite, oksidasyona karşı direnç ve contalar ile uyumluluktur.

Öne Çıkan Ürünler;

 • Fibrol G
  Tüm yuvarlak örgü makinalarının iğne ve platin mekanizmalarında kullanılan yıkanabilir özellikte olan sarı renkli yağlardır. İçerdiği katkı paketi sayesinde iğne ve plantileri aşınmaya karşı korur.
 • LBT
  Titanyum dioksit ilave edilmiş beyaz renkli ve çok amaçlı lityum bazlı greslerdir.
 • Nedol
  Düșük viskoziteli açık renkli mineral, sentetik yağlar ve esterlerden olușan tekstil endüstrisinde iğnelerin yağlanmasında kullanılan bir üründür.
 • Spindex
  Tekstil makinalarının hassas yağlanmasında, ince, koruyucu, soğutucu ve çözücü yağa ihtiyaç duyulan tatbikatlarda kullanılır.
 • Viscone H 50
  Doğal ve sentetik elyafların ișlenmesinde elyafların kırılmasını, uçușmasını önleyen elyafların ișlenmesini kolaylaștıran antistatik özellikte, su ile karıștırılarak kullanılan yağlayıcılardır.
 • Viscotex C
  Yüksek hızda çalışan örgü makinaları için tasarlanmış çok açık sarı renkli iğne ve platin yağlarıdır. İçerdiği antioksidan sayesinde oksitlenmeye karşı dayanıklıdır, ayrıca içindeki yüksek orandaki EP katkı maddeleri aşınmaları minimum indirir. Bu sayede iğne ve platinler daha uzun süre en yüksek performansla çalışabilir.
 • Whitex T
  Her türlü yuvarlak örgü makinaları, çorap makinaları ve düz örgü makinalarının iğne ve platinlerinin yağlanmasında kullanılan yüksek performanslı tamamen şeffaf yağlardır. İçerdiği özel emülgatörler sayesinde normal yıkama prosedüründe kolaylıkla yıkanabilmektedir. İlave kaydırıcılık için içerdiği sentetik esterler sürtünmeyi en az seviyede tutar.
 • Action
  Tekstil makina hatları üzerinde olușabilecek her türlü oksidasyon kalıntılarını (reçineleșmiș) temizleyebilecek güçte doğrudan veya suyla karıștırılarakta kullanılan özel bir çözücüdür.