Viscol Lubricants

Metal İşleme Sektörü

Metal İşleme Sektörü

Viscol metal işleme proseslerinin her biri için ayrı ayrı spesifik yağlar üretmektedir. Kesme, soğutma, honlama, taşlama, delik delme, diş açma, sıvama, soğuk ve sıcak şekillendirme bu proseslerden bazılarıdır. Viscol metal işleme sıvıları verimlilik, ekonomiklik ve ekolojiye duyarlılık açısından üst düzeyde olup hızla gelişen sektördeki modern işletmelerde kullanılmaktadır.

Öne Çıkan Ürünler;

 • LG 7016
  Yarı sentetik, opak emülsiyon veren, % 40’ın üzerinde madeni yağ ihtiva eden, her türlü metal ișleme prosesinde kullanılabilecek üniversal bir kesme yağıdır. Biyolojik kararlılığa sahip katık teknolojisi sayesinde çok uzun süre servis verir. Sülfürize ester EP katıklarıyla kuvvetlendirmiş EP versiyonu, ilave kaydırıcı olarak sentetik esterler içeren SE versiyonu ve zorlu işlemler için özel olan HD versiyonu mevcuttur.
 • LG 9000
  Düşük konsantrasyonlarda dahi mükemmel korozyon önleme yeteneğine ve biyolojik kararlılığa sahip tam sentetik taşlama sıvısıdır. Geniş bir malzeme yelpazesinin özellikle hatasız yüzey ve silindirik taşlama işlemlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Ayrıca merkezi soğutma sistemlerinde kullanılmak üzere formüle edilmiş köpürme yapmayan bir üründür.
 • Slide
  Tezgah kızakları ve tablalarının yağlanmasında kullanılan, yüzeye tutunma, așınma önleme ve kaydırıcılık özelliklerini arttıran katkı maddeleriyle desteklenmiș özel yağlardır.
 • Syncut K2
  Genel kullanım amaçlı, çok kuvvetli biyosit ve fungusitlerle takviye edilmiş, yarı sentetik, şeffaf yeşil renkte bir kesme ve soğutma sıvısıdır. Deterjan katıkları sayesinde tezgahı temizler, üstün yağlama özelliği dolayısı ile kesici takımların ömrünü artırır.
 • Synsol
  Su ile son derece stabil süt emülsiyon meydana getiren delme, tornalama ve testere ile soğuk kesme ișlemlerinde kullanılan, pasa ve bakteri olușumuna karșı kuvvetlendirilmiș bir bor yağıdır.
 • Viscoform 440
  Yüksek performanslı bir soğuk şekillendirme yağı olup, metallerin zorlu bükme ve şekillendirme işlemleri için uygundur. İçerdiği EP katıkları sayesinde uzun tezgah ömrü sağlamakla birlikte üstün yağlama özelliği işlenen malzemelerin yüzey kalitesini arttırır.
 • Viscut DX
  Yüksek alașımlı çeliklerin, paslanmaz çeliklerin ve bazı demir dıșı alașımların ișlenmesinde özellikle broșlama, derin delik delme ve kılavuz çekme, dișlerin tırașlanması ve ișlenmesinde kullanılan yağlardır.
 • Viscut MA
  Özellikle honlama için amaçlanmıș olan düșük viskoziteli bu yağlar aynı zamanda demir dıșı metallerin delme ve tornalama ișlemlerinde de kullanılır. Orta sertlikteki çeliklerin ișlenmesi için uygundur. Duman yapmaması için özel duman önleyici (anti-mist) katıklar içerir.