Viscol Lubricants

Kauçuk ve Plastik Sektörleri

Kauçuk ve Plastik Sektörleri

Plastik ve kauçuk üretim tesislerinde yüksek standartlar söz konusudur. Üretim ekipmanlarına yabancı olmayan Viscol proses zincirinde yağlamanın gerekli olduğu noktalar için inert ve yüksek performanslı özel yağlayıcılar geliştirmiştir. Ayrıca Viscol kauçuk ve plastik üreticilerinin hammadde olarak ihtiyaç duyabileceği her türlü parafinik, aromatik, naftenik ve beyaz yağları tüm viskozite sınıflarında tedarik edebilmektedir.

Öne Çıkan Ürünler;

 • Arex
  Koyu renkli, aromatik karakterli, düșük anilin noktalı, çözücü özellikleri çok yüksek, özellikle kauçuk ve plastik sektörlerinde “ekstender” olarak kullanılan yağlardır.
 • Non-Sil 100
  Silikon ihtiva etmeyen, ilaveten boyanacak veya metal kaplanacak her türlü plastiğin üretiminde kalıp ayırıcı olarak kullanılır.
 • Paraflex
  Değișik viskozite gruplarında rafinasyon derecesi son derece yüksek, yüksek viskozite indeksli, çok çeșitli imalatlarda kullanılmak üzere harmanlanmıș parafinik yağ karıșımlarıdır.
 • Silicone MR 25
  Plastik endüstrisinde kullanılan, su ile emülsiyon halinde özel bir silikon ürünüdür. Her türlü plastik için kalıp ayırıcı olarak kullanılabilir.
 • Siltemp
  Plastik ve kauçuk sanayinde birbiri üzerinde hareket eden parçaların yağlanmasında kullanılan özel silikonlu greslerdir. İnert yapıya sahip olmasından ötürü contalar ile son derece uyumludur. Elektriği yalıtır. Ayrıca FDA spesifikasyona uygunluğundan dolayı su ve gıda endüstrisindeki vanaların yağlanmasında kullanılır.
 • Superfluor 2000
  Plastik ve elastomerler ile tamamen uyumlu, kimyasal olarak inert, oksijen, hidrokarbon ve asitlere karşı mükemmel dirençli 250 °C ‘ye kadar kullanılabilen çok amaçlı teflonlu grestir.
 • Viscoflex N
  Naftenik yağa ihtiyaç gösteren plastik, kauçuk ve yapıștırıcı sektörlerine ilaveten çok çeșitli kimyasal üretimlerinde de yüksek çözünürlük özelliğine bağlı olarak proses yağı olarak kullanılırlar.
 • Woflex T
  Teknik kalite beyaz yağlardır. Proses yağı, metal cilası, termoplastik ve insektisid üretiminde kullanılır.