Viscol Lubricants

Enerji Sektörü

Enerji Sektörü

Enerji üretimindeki türbin kontrol valfleri, dişli kutuları, amortisörler, boru tesisatı vanaları, kompresörler, rulmanlar, kazanlar ve pompalar gibi ekipmanlar Viscol yağlarının üstün yağlayıcılık ve korozyon önleme özelliklerinden yararlanırlar. Viscol yağları ekipmanlarınızın korunmasına yardımcı olur ve temel enerji üretim elemanlarının ömrünü uzatır.

Öne Çıkan Ürünler;

 • CPR Sint
  Hava kompresörlerinin yağlanmasında kullanılan PAO bazlı tam sentetik kompresör yağlarıdır. Mineral yağlar ile uyumludur.
 • Hydrolube ZF
  Așınma ve oksidasyona karșı direnci son derece yüksek, çinko ihtiva etmeyen bakır, bronz ve gümüș malzeme ile uyumlu, yüksek viskozite indeksli, birinci kalite bir hidrolik yağ grubudur.
 • Murex SY
  Ağır çalıșma șartları için formüle edilmiș Polialfaolefin (PAO) esaslı sentetik dișli yağları olup çok uzun ömürlü, değişken sıcaklık aralıklarında çalıșabilen dișli yağlarıdır.
 • Nynas Nytro Lyra X
  Bu ürün özellikle güç ve dağıtım trafoları, redresörler, devre kesiciler ve şalterler için geliştirilmiştir. Düşük viskozitesi sayesinde mükemmel ısı transfer özelliği gösterir. Yaşlanmaya karşı yüksek dirençlidir ve olağanüstü oksidasyon stabilitesine sahiptir. Naftenik yapısı çok düşük sıcaklıklarda bile çalışabilmesine olanak sağlar. IEC 60296:03 katkılı (inhibited) trafo yağı spesifikasyonunu fazlasıyla karşılamaktadır.
 • Organic Antifreeze
  İçerisinde bulunan özel organik katıklar sayesinde kapalı sistemlerde tıkama yapmayan, dört mevsim kullanılabilen % 50 su karıșımı ile – 35 °C ’ye kadar donmayı engelleyen bir antifrizdir. Nitrat, Nitrit, Silikat, Fosfat, Borat ve Amin içermez. Güneș enerjisi panelleri için idealdir. Pembe renktedir.
 • Shock ABS LX
  Muhtelif tip amortisörlerde kullanılan, şok yüklemeleri taşıyan, sürtünmeleri çok azaltan spesifik bir yağdır. Oksidasyon ve termal kararlılığı yüksektir, dispersan özelliği olup uzun süre özelliklerini kaybetmeden performans gösterir.
 • Turbine Oil
  Konvansiyonel yağlara oranla çok daha ileri seviyelerde rafine edilmiș özel yağlar olup, ileri oksidasyon stabilitesine sahiptirler. Yağın çok uzun ömürlü olması gereken türbinler, yüksek hızlı dișliler, rulmanlar ve yüksek devirli tekstil makinalarının hassas yağlanmasında kullanılan yağlardır.
 • Vistac 2000
  Çelik halatlar ve açık dişlilerde kullanılmak üzere üretilmiş, kurşun ve asfalt içermeyen yüksek/düşük sıcaklıklar ve ağır çalışma koşullarına dayanıklı EP katkılı özel bir üründür. Sentetik hidrokarbonlar, çeşitli polimerler ve optimum performansı sağlayacak katıklarla formüle edilmiştir. Ayrıca katı yağlayıcı olarak mikronize edilmiş grafit ile MoS2 içerir.