Viscol Lubricants

Denizcilik Sektörü

Denizcilik Sektörü

Gemi inşaat ve denizcilik sektörü yüksek yatırımların olduğu bir sektördür. Sorunsuz ve kesintisiz çalışabilme, düşük işletme ve bakım maliyetleri kadar önemlidir. Viscol ‘ün deniz dizel motor yağlarından güverte aksamlarında kullanılan özel yağlayıcılara kadar olan geniş ürün gamıyla yatırımlarınızı koruma altında tutabilirsiniz.

Öne Çıkan Ürünler;

 • Canopus
  Kükürt oranı yüksek (% 1,5) yakıt kullanan trunk piston tipi orta ve yüksek devirli deniz dizelleri için geliștirilmiș bir yağ olup toplam baz numarası (TBN) 12 ’dir.
 • Capella T
  Orta devirli, trunk piston tipi büyük deniz dizellerinde karter yağı olarak kullanılmakta olup ayrıca yardımcı dizellerde ve muhtelif makinalarda da kullanılabilir. Burada kullanılan yakıtlar yüksek kükürtlü (% 3,5 ’a kadar) ağır fuel oil yakıtlar olduğundan yağda buna uygun yüksek alkalinite (TBN 30) mevcuttur. Asitlerin nötralizasyonu sırasında deterjan/dispersan özelliği sayesinde kirliliklerin birikerek yapıșıp reçineleșmelerini engeller.
 • Capella X
  Orta devirli, trunk piston tipi gemi ana makinalarında kullanılmak üzere formüle edilmiștir. Ağır fuel oil (kükürt miktarı % 3,5 ‘un üzerinde) kullanımına karșı alkalinitesi çok yükseltilmiștir (TBN 40). Özellikle silindir gömleklerinin olușabilecek asitler așınmasını önler. Deterjan/dispersan özelliği yüksektir. Sistemlerin daima temiz kalmasını sağlar.
 • Funcol
  Vaks esaslı eritip tatbik edilen bir çelik halat koruyucusudur. Tuzlu suya karşı mükemmel dirençlidir ve halatı pastan korur.
 • Miranda S
  Düșük devirli (120 – 140 rpm) crosshead tipi deniz dizellerinin sistem yağı ve piston soğutma yağı olarak geliștirilmiș olup ayrıca düșük kükürtlü yakıt kullanan (en fazla 0,6) trunk piston tipi dizellerde, dișli kutuları ve transmisyonlarda stern tüplerinde, turboșarj ve muhtelif güverte makinalarında kullanılabilir.
 • Pollux 50
  Heavy fuel oil kullanan düșük devirli crosshead tipi deniz dizellerin silindir yağlaması içi formüle edilmiș bir yağdır. Yüksek alkaliniteye (TBN 70) sahip bu yağ yakıt içerisin mevcut kükürtü % 3,5 oranına kadar tolere edebilir ve bu kükürt nedeniyle olușabilecek asitleri kolayca nötralize eder.
 • Prolub 260
  Gemiler için stern boru yağıdır. Deniz suyu ile emülsiye olabilmesi sayesinde tuzlu suyun stern boru rulmanlarında pas yapmasını önler.
 • Vistac H
  Açık dișli, çelik halatlar ve gemilerin güverte aksamlarını pas ve dıș etkenlere karșı korumak üzere geliștirilmiș siyah yapıșkan bir bileșimdir.