Viscol Lubricants

Demir-Çelik ve Metalurji Sektörleri

Demir-Çelik ve Metalurji Sektörleri

Demir-çelik ve metalurji endüstrileri yağlama alanındaki en büyük güçlüklerden bazılarını barındırır. Sürekli döküm makinalarından hadde yataklarına ve vinçlere kadar her şeyde yüksek ısılar, ağır yükler ve kirlilik mevcuttur. Viscol yağlarını, ekipmanların en üst düzeyde çalışmasını sağlamak için sanayi üreticilerinin beklentilerini aşacak şekilde tasarlamaktadır.

Öne Çıkan Ürünler;

 • Alcomp EP GR
  Alüminyum kompleks sabunlu ve yüksek miktarda grafit ihtiva eden, otomatik yağlama sistemleri için uygun EP gresleridir. Özellikle demir-çelik endüstrisindeki sıcak hadde yatakları, soğutma sistemleri ve fırınlar için uygundur. Yüksek sıcaklık, sulu ortam ve yük altında mükemmel performans gösterir.
 • Calplex
  Yüksek sıcaklık, ağır yük, sulu ve korozif ortamlarda düșük ve orta hızlarda kullanılabilen kalsiyum kompleks sülfonat bazlı greslerdir. Suya karșı direnci mükemmeldir. Yüksek oranda pas ve așınma mukavemeti ile hadde yataklarında, kağıt endüstrisi (ıslak ve kuru alanlar) ile çimento fabrikalarında kullanılır.
 • G SIL 81
  Demir-çelik endüstrisinde yüksek sıcaklıkta sürekli döküm için soğutma tavalarında ve fırınlarında, kağıt sanayinde kuruma bölgesindeki yataklarda kullanılmak üzere geliștirilmiștir. Düșük devir ve ağır yük altındaki her türlü yüksek sıcaklığa maruz yataklarda kullanılan inorganik kalınlaştırıcılı damlama noktası olmayan greslerdir.
 • Idroflux S
  Sentetik poliol ester bazlı HFDU sınıfı ateșe dayanıklı hidrolik yağlarıdır. Sülfür, klor, fosfor gibi sakıncalı elementler ithiva etmez, dekompoze olduğunda çevreye zarar vermez.
 • Lithium HDP/L 25
  Lityum kompleks sabunlu MoS2 içerikli yüsek sıcaklık gresleridir. Suyla yıkanmaya ve sıcaklığa dayanımı artırılmıştır. Demir-çelik endüstrisindeki düşük devirli hadde yataklarında ve döküm hatlarında kullanılabilir. Ayrıca darbeli yüklere karşı mukavemeti geliştirilmiş EP versiyonu vardır.
 • Polytemp
  Poliüre ile kalınlaştırılmış sabunsuz greslerdir. Yüksek sıcaklıklar altında uzun süre iyi performans gösterir. Çok yüksek damlama noktasına sahiptir ve eridiğinde hiç bir kalıntı bırakmaz böylece sistemde tıkanmaya yok açmaz. Ayrıca tatbik edildiği aksamları oksidasyon ve korozyona karşı korur.
 • Ruststop 74
  Vaks yapılı, kalın, ele yapıșmayan film bırakan özellikle dıș ortamlarda uzun süre etkili bir koruyucudur.
 • Viscofluid AG
  Su-glikol bazlı ateșe dayanıklı HFC sınıfı hidrolik yağıdır. Üstün oksidasyon stabilitesinin yanında uzun kullanım süresi sağlar. Aşırı yüksek sıcaklıklarda, aleve açık ve yüksek basınçlı hidrolik sistem uygulamalarında maksimum güvenlik için geliştirilmiştir. Mavi renkte olup, içerdiği Polialkilen Glikol sayesinde mükemmel yağlama özelliğine sahipti