Viscol Lubricants

Çimento Sektörü

Çimento Sektörü

Değirmenler, kırıcılar, fırınlar, kurutucular ve soğutucular genellikle çimento üretiminde kullanılan ekipmanlardır. Viscol yılların deneyimini de arkasına alarak çimento üretimi alanında yağlamaya ihtiyacı olan her nokta için çözümler üretmektedir.

Öne Çıkan Ürünler;

 • Calplex
  Yüksek sıcaklık, ağır yük, sulu ve korozif ortamlarda düșük ve orta hızlarda kullanılabilen kalsiyum kompleks sülfonat bazlı greslerdir. Suya karșı direnci mükemmeldir. Yüksek oranda pas ve așınma mukavemeti ile hadde yataklarında, kağıt endüstrisi (ıslak ve kuru alanlar) ile çimento fabrikalarında kullanılır.
 • CEP 36 Extra
  Yüksek oranda grafit içeren yapısına bağlı olarak dişlilerin yağlanmasında, konveyör zincir ve taşıyıcılarında, birbiri üzerinde hareket eden muhtelif elemanların, metal halatların, tersanelerde vinç ve rayların yağlanmasında kullanılabileceği gibi, sıcaklığa yüksek dayanımı nedeni ile endüstriyel fırınların ekipmanlarında ve rulman yataklarında da kullanabilir.
 • CEP 380
  Açık dişliler için özel bir grafitli gres olup çimento fabrikalarında, şeker fabrikalarında, demir ve çelik endüstrisinde, katı atık işleme tesisleri ve seramik fırınlarda kullanılır.
 • Release NS
  İnce viskoziteli hidrokarbon yapıda sıvıların güçlü kaydırıcılar ile harmanlanmasıyla üretilmiş çimento harcının miksere yapışmasını önleyen çok özel bir sıvıdır.
 • Rolsfer
  Lityum bazlı pas önleyici katıklar ihtiva eden sarı renkli greslerdir. Düz ve rulmanlı yataklar ile her çeşit kayma yüzeyi ve greslenecek noktalarda kullanılır. EP versiyonu aşırı basınç katığı ile desteklenmiş olup ağır şok yükün mevcut olduğu uygulamalarda tercih edilir. NGLI: 000 ile NGLI: 3 penetrasyon aralığında mevcuttur.
 • Molysfer
  MoS2 içerikli lityum bazlı siyah renkli özel greslerdir. İçerdiği molibden disülfür sayesinde sürtüme ve aşınmayı minimize eder. Rulman yatakları ve zincirler için çok uygundur. Aşırı basınca maruz kalan noktalar için EP versiyonu mevcuttur.
 • Nynas Nytro Lyra X
  Bu ürün özellikle güç ve dağıtım trafoları, redresörler, devre kesiciler ve şalterler için geliştirilmiştir. Düşük viskozitesi sayesinde mükemmel ısı transfer özelliği gösterir. Yaşlanmaya karşı yüksek dirençlidir ve olağanüstü oksidasyon stabilitesine sahiptir. Naftenik yapısı çok düşük sıcaklıklarda bile çalışabilmesine olanak sağlar. IEC 60296:03 katkılı (inhibited) trafo yağı spesifikasyonunu fazlasıyla karşılamaktadır.
 • Thermoil
  Kaynama aralığı özenle seçilmiș, 320 °C ’ye kadar çalıșma sıcaklığı olan, kapalı ısı transfer sistemlerinde kullanılması amaçlanmıș ısı transfer yağıdır.