Viscol Lubricants

Ahşap Sektörü

Ahşap Sektörü

Ağaç işleme makinları kullanıcıya özel, çalışma koşullarına uygun yağlar gerektirir. Yüksek sıcaklığa dayanım, düşük buharlaşma ve uzun yağlama aralıkları talep edilen çok önemli kriterlerdir. Viscol, sabit ve hareketli noktalar için ürettiği yağlama çözümleri ile ahşap sektörüne hizmet vermektedir.

Öne Çıkan Ürünler;

 • Arsil
  Beyaz, șeffaf kreme benzer bir ürün olup raf kızaklarının yağlanmasında kullanılır. Hareketli rafların yağlanması, kolay ve sessiz hareket edebilmesi aynı zamanda da insan sağlığı ile uyumlu özel bir üründür.
 • Chain Oil White AR
  Sentetik PAG bazlı, kendi kendini temizleme özellikli zincir yağıdır. 250 °C ve daha yüksek sıcaklıklarda kullanılabilir. Aşırı basınca, aşınmaya, oksidasyona dayanımı ve yüksek termal stabilitesinin yanı sıra pas ve korozyon inhibitörleri ve deterjan özellikli katkı maddeleri ile takviye edilmiştir.
 • CPR Sint
  Hava kompresörlerinin yağlanmasında kullanılan PAO bazlı tam sentetik kompresör yağlarıdır. Mineral yağlar ile uyumludur.
 • Hinglube
  Menteşe yağlanması için üretilen yapışkan bir üründür. Oksidasyon ve yaşlanma direnci çok yüksektir. Uzun süre kullanım sonucu özelliklerini yitirmez. Koyu sıvı kıvamında olan bu ürün manuel veya uygun ekipmanlarla tatbik edilebilir.
 • Sintcar HT
  Tam sentetik Polialkilen Glikol (PAG) esaslı formüle edilmiș dișli yağlarıdır. Geniș çalıșma sıcak aralığına sahiptir ve enerji kayıplarını önler.
 • Superfluor 2000
  Plastik ve elastomerler ile tamamen uyumlu, kimyasal olarak inert, oksijen, hidrokarbon ve asitlere karşı mükemmel dirençli 250 °C ‘ye kadar kullanılabilen çok amaçlı teflonlu grestir.
 • Supersint Grease LT
  Lityum kompleks sabunu ve PAO baz yağlarıyla formüle edilmiş sentetik yüksek hız gresleridir. Mükemmel uzun ömürlü yağlayıcı olarak her türlü otomotiv aksamında plastiklerle uyumlu olarak kullanılır. Ayrıca takım tezgahlarındaki yüksek devirli yataklar için uygundur.
 • Viscowax M
  Ahşapta su geçirmezlik sağlamak üzere formüle edilmiş vaks emülsiyonudur. Çok çeşitli amaçlarla kullanılan bu ürün sürüldüğü yüzeye nüfuz eder ve oluşturduğu ince tabaka kuruyarak su geçirmezlik sağlar.